SCRAMBLE

Legg til bokmerke

Rapport: Hærens Flyvåpen 1940 (Norwegian Army Air Force 1940)

         Beskrivelse: Personell som fortsatte etter krigens slutt i Norge


Treff 1 til 50 av 127

1 2 3 Neste»

# Person ID Etternavn, Fornavn Utdannet som Tjeneste Død dato
1 I592  Adriansen, Jonny Birger  Skrogmekaniker II
- AC2 
Mekanikerelev, Hærens Flyvåpen, 1940
Skrogmekaniker 332 Skvadron B-Flight 16/2-1942 - 1/3-1943
Overordnet skrogmekaniker 332 Skvadron 1/3-1943 - 26/5-1944
Overført fra 132 (N) Wing til N0. 6066 Servicing Echelon (S.E.) 29/5-1944
Overordnet skrogmekaniker No. 6066 Servicing Echelon (S.E.) 26/5-1944 
8 Nov 1999 
2 I6  Anthonsen, Kåre Bergithon  Pilot  Hærens Flyvåpen, april 1940
Instruktør radiotelegrafering Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 1940 - 1941
Kaserneoffiser den norske brigade i Skottland 1941 - 1942
Pilot 34 Service Flying Training School (S.F.T.S.) 13/6 - 2/10-1943
Flyinstruktør Muskoka 2/10 - 20/10-1943
Flyvåpnenes Felleskommando (F.F.K.) 31/10 - 20/11-1943
Pilot RAF 5 Advanced Flying Unit (A.F.U.) 7/12-1943 - 13/3-1944
Pilot RAF 53 Operational Training Unit (O.T.U.) 3/4 - 22/5-1944
Fra RAF 53 Operational Training Unit (O.T.U.) til 331 Skvadron 27/5-1944
Pilot 331 Skvadron 27/5-1944
Savnet etter tokt 11/6-1944 
11 Jun 1944 
3 I7  Anundskaas, Tor  Pilot  Telegrafist Bombevingen, Hærens Flyvåpen, Sola, april 1940
Ansvarlig radio vedlikehold 331 Skvadron Jul-Des 1941 - 24/1-1942
Ansvarlig radio vedlikehold 332 Skvadron 24/1-1942
Pilot RAF 76 Squadron No. 4 Group Bomber Command 1944 
23 Jan 1944 
4 I10  Austeen, Arne  Pilot  Pilot Stafett-avdelingen, Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot RAF 124 Squadron Fighter Command 5/2-1942
Pilot 332 Skvadron 5/2-1942 - 30/3-1942
Pilot RAF 64 Squadron Fighter Command 30/3-1942 - 1/1-1943
Skyteinstruktør RAF North Weald 1/1 - 9/8- 1943
Flightsjef RAF 611 Squadron Fighter Command 9/8 - 1/10-1943
Skvadronsjef 331 Skvadron 1/10-1943 - 15/3-1944
Fra 331 Skvadron til H.Q. RNAF 15/3-1944
Sjefinstruktør RAF Central Gunnery School (C.G.S.), Catfoss 3/4-1944 - 2/2-1945
Fra RAF Central Gunnery School (C.G.S.) til RAF H.Q. Fighter Command 26/1-1945
Skvadronsjef RAF 126 Squadron Fighter Command 14/2 - 4/5-1945 
4 Mai 1945 
5 I14  Barge, Bernt  Pilot  Flyelev Hærens Flyvåpen, april 1940
Personelloffiser Little Norway 4/8-1940
Adjutant for general William Steffens
Administrasjonsoffiser rekruttskolen Toronto
Pilot No. 32 Service Flying Training School
Pilot RAF 17 Advanced Flying Unit (AFU) 15/12-1942 - 6/2-1943
Pilot RAF Operational Flying Unit (OTU) 13/2 - 15/4-1943
Pilot 332 Skvadron 20/4-1943 - 12/5-1943 
12 Mai 1943 
6 I1195  Barkald, Sverre  Mekaniker  Hålogaland Flyavdeling (HFA), Hærens Flyvåpen, april 1940
Sjef Flytroppen 18/10-1940 - 1/6-1941
Teknisk ansvarlig 331 Skvadron 4/7-1941 - 17/1-1942
Teknisk sjef 332 Skvadron 18/1-1942 - 5/7-1942
Øvingsavdelingen Toronto 1/9 - 8/9-1942
Sjef Rekruttskolen Toronto 8/1 - 12/2-1943
Elev A.T.C Patterson Field USA 13/2 - 18/4-1943
Teknisk offiser Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 19/4 - 31/10-1943
Teknisk sjef 132 (N) Wing 1/11-1943 - 17/5-1945 
2 Jun 1966 
7 I21  Berg, Rolf Arne  Pilot  Pilot Hålogaland Flyavdeling (H.F.A.), Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot RAF 56 Operational Training Unit (OTU) 23/6 - 28/7-1941
Pilot RAF 43 Squadron Fighter Command 28/7-4/9-1941
Pilot 331 Skvadron 4/9-1941
Skvadronsjef RAF 110 (Hyderbad) Squadron Bomber Command 1942
Skvadronsjef 331 Skvadron 14/5-1943 - 1/10-1943
Til RAF 119 Fighter Wing 11/3-1944
Wing Commander Flying 132 (N) Wing 11/3-1944 - 3/2-1945
Fra RAF No. 19 Sector H.Q. til 132 (N) Wing 12/7-1944
Savnet etter tokt 3/2-1945 
3 Feb 1945 
8 I23  Bergan, Thorleif  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Flyinstruktør Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.), Canada 
1 Okt 1942 
9 I2291  Biong, Reidar  Pilot  Pilot Speidervingen, Hærens Flyvåpen, Kjeller, april 1940
Pilot Stockholmsrute mars 1942
Fra Norwegian Unit BOAC (Stockholmsruten) til H.Q. RNAF 20/4-1944
Fra RAF Watchfield i påvente av postering til RAF Prestwick 21/7-1944
Fra RAF No. 50 Group til RAF Prestwick 23/7-1944
Fra RAF Prestwick til H.Q. RNAF 9/9-1944
Overført United States Army Air Force (U.S.A.A.F.) Leuchars 9/9-1944
Overført RAF No. 1527 Beam Approach Training (B.A.T.) Flight Prestwick 22/11-1944  
1 Mar 1996 
10 I42  Breivik, Per  Navigatør  Hærens Flyskole april 1940
Spesialkurs Flyskolen 7/12-1942 - 9/1-1943
No. 6 Bombing & Gunnery School (B. & G. School), Ontario, 11/1 - 5/3-1943
No. 8 Air Observer School (A.O.S.) Ancienne Lorette 6/3 - 23/7-1943
No. 1 General Reconnaissance School (G.R.S.) Summerside 7/8 - 18/9-1943
Øvingsavdelingen 18/9 - 6/10-1943
Instruktør Navigasjon Flyskolen 6/10-1943
Bakkeinstruktør Forskolen 6/1-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 31/3-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 30/4-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 31/5-1944
Navigatør RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 15/6-1944 - 13/2-1945
Navigatør RAF Pathfinder Force Navigation Training Unit (PFNTU) Bomber Command 1945 
7 Mai 1945 
11 I44  Braathen, Arve  Pilot  Pilot Jagervingen, Hærens Flyvåpen, Fornebu, april 1940
Pilot 333 Skvadron 29/4-1943 - 31/5-1943
Pilot 333 Skvadron 16/7-1943
Pilot RAF No.8 (Coastal) Operational Training Unit 1943
 
6 Okt 1943 
12 I2371  Buberg, Harald Martinsen  Pilot  Teknisk sjef Speidervingen, Hærens Flyvåpen, Kjeller, april 1940
Instruktør 333 Skvadron 21/5-1942 - 22/6-1942
Til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 19/7-1944
Til forskjellige RAF Stasjoner for Liaison tjeneste 19/10 - 25/11-1944
Til R.A.F No. 6 (Pilots) Advanced Flying Unit (A.F.U.) Little Rissingtong 4/12-1944
Teknisk offiser Norwegian Training Base (NTB), Winkleigh, 1945 
3 Aug 1987 
13 I664  Bull, Odd  Pilot  Hærens Flyvåpen, Kjeller, 1931
Adjutant Hærens Flyskole 1934-1935
Sjef Trøndelag Flyavdeling, Hærens Flyvåpen, 1935-1937
6. Divisjon, Harstad, 1938
Staben Hærens Flyvåpen 9/1939 - 5/1940
Hærens Flykommando, Tretten standplass, 1940
Leierkommandant Toronto nov-des 1940
Pilot RAF 56 OTU
Pilot RAF 242 Squadron Fighter Command
Skvadronsjef 331 skvadron 1/8-1941 - 29/1-1942
Skvadronsjef 332 Skvadron 31/1-1942 - 20/5-1942
Leirkommandant Toronto sep 1942 - apr 1943
Pilot RNAF/45 Group Transport Command
Pilot RAF 107 Squadron Fighter Command
Fra RAF 107 Squadron Fighter Command til H.Q. RNAF 12/7-1944
Sjef Organisasjonsavdelingen Flyvåpnenes Felleskommando (F.F.K.) Jul-1944
Fra RAF Cranwell til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 11/12-1944 
8 Sep 1991 
14 I655  Bulukin, Wsevolod  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Ingeniørløytnant 330 Skvadron 5-1941
Pilot 330 Skvadron C- Flight 1942
Flightsjef C-Flight 330 Skvadron 20/2-1943 - mai 1943 
3 Mar 1994 
15 I2240  Baastad, Kaare Friis  Pilot  Pilot Jagervingen, Hærens Flyvåpen, Fornebu, april 1940
Fra RAF No. 17 Service Flying Training School (S.F.T.S.) til H.Q. RNAF etter avsluttet tjeneste hos RAF 11/10-1944
Fra RAF Cranwell etter avsluttet kurs 11/10-1944 
30 Jun 2004 
16 I49  Christensen, Knut  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940  18 Apr 1941 
17 I657  Christie, Johan Koren  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Flytroppen Linktrainer spesialist 15/10-1940
Sjef Jagervingen Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 1941
Adm. offiser 332 Skvadron 23/1-1942 - 28/1-1942
Pilot RAF 35 Squadron No. 8 Group Bomber Command (Patfinder) 4-1943 - 5-1944
Fra RAF 35 Squadron til H.Q. RNAF 17/5-1944
Fra H.Q. RNAF til RAF 13 Group 7/6-1944
Fra RAF 13 Group til H.Q. RNAF 22/7-1944 
5 Juli 1995 
18 I699  Christie, Werner Hosewinckel  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen 1940
Instruktør Toronto 1941
Pilot RAF 56 Operational Training Unit (OTU) juli 1941
Pilot 331 Skvadron 2/9-1941 - 4/9-1941
Pilot RAF 253 Squadron Fighter Command 5/9-1941 - 1/1942
Pilot 332 Skvadron B-Flight 28/1/ - 27/11-1942
Sjef 332 Skvadron B-Flight 27/11-1942 - 21/8-1943
Flyvåpnenes Felleskommando (FFK) 27/8 - 17/11-1943
Pilot RAF skytekurs 38 OTU, Sutton Bridge
Skvadronsjef 332 skvadron 6/1-1944 - 17/6-1944
Fra 332 Skvadron til RAF Group H.Q., Uxbridge, 29/6-1944
Planleggingsoffiser RAF 11 Group, Uxbridge
Skvadronsjef RAF 234 Squadron Fighter Command 9/12-1944 - 10/2-1945
Vingsjef Flying RAF 150 Wing Fighter Command
Krigsfange 18/4-1945 Luft I (Dulag Luft), Pinnenberg, Lübeck
Returnert til London 11/5-1945 
29 Des 2004 
19 I2441  Codling, Ivar Normann    Mekaniker RAF 330 Squadron 25/9-1939 - 3/2-1944
Mekaniker Hærens Flyvåpen 3/2-1944
Fra H.Q. RNAF til Norwegian Unit BOAC (Stockholmsruten) 25/2-1944 
10 Des 1999 
20 I60  Endresen, Per Svanøe  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot 331 Skvadron 2/9-1941 - 21/4-1942 
21 Apr 1942 
21 I61  Engnæs, Erik  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Stasjonssjef Bardufoss, 1940
Flyinstruktør Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.), Canada 1941
Pilot Stockholmsruten 1942 - 4/4-1943 
4 Apr 1943 
22 I2605  Engvik, Ottar Birting  Pilot  Førstelærer Hærens Flyskole 1/7-1937 - 1940
Pilot Hærens Flyskole, Kjeller, april 1940
Leirkommandant og sjef Øv. avd. Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.), Canada, 1941
Sjef RNAF/45 Group Transport Command 12/7-1942 - 1/2-1944
Norsk Luftfartsstyrelse (N.L.) 1/2-1944 
28 Aug 1970 
23 I64  Ericksen, Elwood Norman  Pilot  Flyelev Hærens Flyskole, Kjeller, april 1940
Pilot 331 Skvadron 28/7-1941
Pilot RAF 245 Squadron Fighter Command 1941 
29 Sep 1941 
24 I65  Erlandsen, Ernst Johannes  Mekaniker  Mekaniker Speidervingen, Hærens Flyvåpen 1940  30 Apr 1940 
25 I1908  Faber, Bjørn Harrison  Pilot  No. 1 Service Flying Training School (S.F.T.S.) Borden 18/9-1943 - 11/2-1944
Uttatt til spesialtjeneste (Overseas) 29/2-1944
Refselse bot £3-0-0 19/7-1944
Refselse Krigsrett 28 dagers arrest 27/10-1944
Overført fra Hærens Overkommando (H.O.K.) til Flyvåpnenes Felleskommando (F.F.K.) 1/12-1944 
 
26 I1225  Fjeld, Kaare Torolf    Elev Speiderskolen, Hærens Flyvåpen, Kjeller, april 1940
Adjutant 331 Skvadron 24/3-1943
Adjutant 331 Skvadron 21/1-1944
Fra 331 Skvadron til H.Q. RNAF 16/5-1944 
30 Jan 1995 
27 I405  Fougner Stenstad, Bjørn Emil  Pilot  Rekruttskole 12/5 - 26/6-1941
Hjelpemann øvingsavdelingen 26/6 - 15/8-1941
Tatt inn på Hærens Flyvåpen flyverkull 2 15/8-1941
Pilot 32 Service Flying Training School (SFTS) 12-1941 - 10/4-1942
Pilot RAF 17 Advanced Flying Unit (AFU) 18/8 - 14/9-1942
Pilot RAF 61 Operational Training Unit (OTU) 15/9-1942 - 5/1-1943
Pilot 331 Skvadron 6/1-1943 - 4/9-1944 
4 Jan 1944 
28 I1206  From, Reidar Emil  Pilot  Pilot Bombevingen, Hærens Flyvåpen, Sola, april 1940
Instruktør Little Norway 3/2-1941
Pilot RAF 56 Operational Training Unit (OTU)
Pilot 331 Skvadron 1/9-1941 - 3/10-1941
Pilot RAF 258 Squadron Fighter Command 4/10-1941
Pilot RAF 615 Squadron Fighter Command 1942
Pilot 332 Skvadron 1/2-1942 -
Sjef 332 Skvadron B-Flight 1/7-1943
Instruktør Toronto 1943
Pilot RAF 5 Fighter Leaders Course 22/4 - 14/5-1943
Skvadronsjef 332 Skvadron 1/7-1943 - 6/1-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 29/2-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 31/3-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 30/4-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 31/5-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 31/7-1944
RNAF/45 Group Transport Command, Dorval 30/9-1944
Fra RAF No. 45 Group til H.Q. RNAF 19/10-1944
Fra RAF Cranwell til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 5/12-1944
Flyvåpnenes Felleskommando (F.F.K.) 1944 - 1945  
10 Nov 1991 
29 I667  Gran, Martin Yngvar  Pilot  Flyelev Hærens Flyvåpen, april 1940
Aspiranttroppen 15/10-1940
Pilot Service Flying Training School (SFTS) 14/4 - 21/6-1941
Pilot RAF 59 Squadron Operational Training Unit (OTU) 18/8 - 29/9-1941
Pilot 331 Skvadron 30/9-1941 - 21/12-1943
Instruktør RAF 57 Squadron Operational Training Unit (OTU) 13/2 - 10/5-1943
Pilot 331 Skvadron 11/5 - 21/12-1943
Elev RAF No. 40 PCI Course Central Gunnery School (C.G.S.) 22/12-1943 - 14/6-1944
Fra Central Gunnery School (C.G.S.) til 331 Skvadron 12/6-1944
Skvadronsjef 331 Skvadron 14/6-1944 - 27/2-1945 
16 Mai 2004 
30 I1109  Greiner, Johannes Finn Seglem  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen 1940
Aspiranttroppen 15/10-1940
Pilot 331 Skvadron 1/10-1941 - 27/7-1942
Pilot 331 Skvadron 31/1-1943
Fra RAF Bradwell Bay til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 13/3-1944
Flyinstruktør Elementærskolen 30/4-1944
No. 1 Flying Instructor School Trenton 8/5 - 30/6-1944
Flyinstruktør Elementærskolen Muskoka 31/7-1944
No. 1 Service Flying Training School (S.F.T.S.), Camp Borden 30/9-1944
Instruktør No. 1 Service Flying Training School (S.F.T.S.), Camp Borden 30/11-1944
Flyinstruktør Elementærskolen Muskoka 4/1-1945
Flyinstruktør Elementærskolen Muskoka 30/1-1945 
21 Okt 1959 
31 I2357  Hagen, Erik  Pilot  Pilot Trøndelag Flyavdeling, Hærens Flyvåpen april 1940
Adjutant Toronto 1941
Pilot 56 Operational Training Unit (OTU) 21/4-1/6-1941
Pilot RAF 242 Skvadron 2/6-1941
Pilot 331 Skvadron 10/8-1941 - 31/1-1942
Pilot 332 Skvadron 31/1-1942 - 19/6-1942
Krigsfange 31/7-1942 Stalag Luft III Fangenummer: 2913
Returnert til London 7/5-1945 
 
32 I110  Hagerup, Anton Christopher  Pilot  Pilot Hålogaland Flyavdeling, Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot 331 Skvadron 28/7-1941
Pilot 333 Skvadron B-Flight 10/5-1943 - 23/6-1943 
23 Jun 1943 
33 I2829  Hagerup-Svendsen, Knut  Pilot  Pilot Hålogaland Flyavdeling, Hærens Flyvåpen, april 1940
Sjef Norwegian Trade Test Board 1942 - 1943
 
15 Mai 2003 
34 I1396  Hagstrøm, Carl Olav  Pilot  Pilot Trøndelag Flyavdeling Hærens Flyvåpen 9/1939 -3/1940
Flyattachée Sverige 18/8-1943 - 14/8-1944
RAF Kingston House 15/8 - 4/10-1944
Instruktør Elementærskolen Muskoka 5/10 - 29/10-1944
Instruktørkurs Lille Norge 30/11-1944
Flyinstruktør Elementærskolen Muskoka 4/1-1945
Flyinstruktør Elementærskolen Muskoka 30/1-1945
Norwegian Training Base Winkleigh (N.T.B.) 19/3 - 23/12-1945 
15 Okt 1987 
35 I669  Halle, Gunnar  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen 1940
Pilot RNAF/45 Group Transport Command
Pilot RAF 76 Squadron No. 4 Group Bomber Command 10/1942
Forsvarets Overkommandos IV kontor (F.O. IV)
Flight Commander RAF 161 Squadron B-Flight (Special Duty Operations) 1944
Fra RAF 161 Squadron til H.Q. RNAF 21/9-1944
Avgitt D.G.W. Air Ministry for å studere bygging og organisering av flyplasser 16/10 - 30/10-1944
Flight Commander RAF 151 Squadron Bomber Command
Fra RAF Cranwell til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 23/1-1945
Forsvarets Overkommando IV kontor (F.O. IV) 
29 Okt 1986 
36 I112  Hamre, Martin  Pilot  Pilot Hærens Flyskole, Kjeller, april 1940
Pilot Stockholmsruten 1943 
23 Okt 1943 
37 I118  Hansen, Halvdan Johan  Pilot  Sjef Bombevingen, Hærens Flyvåpen, Sola, 1940  18 Apr 1940 
38 I1360  Heisholt, Arne Gunnar  Pilot  Flyelev Stafett-avdelingen, Hærens Flyvåpen, april 1940
Beordret Flyskolen Instruktørkurs 8/12 - 22/12-1941 (Skadet under flyulykke 20/12-1941)
Syk 20/12-1941 - 4/10-1941
Beordret kontormann og instruktør ved Flyskolen 4/10-1942 - 16/1-1943
Flyskolen 16/1 - 1/2-1943
No. 9 Elementary Flying Training School (E.F.T.S.) 1/2 - 6/2-1943
Flyskolen/Muskoka 6/2 - 12/4-1943
No. 6 Elementary Flying Training School (E.F.T.S.) 12/4 -8/5-1943
NK Forskolen 8/5 - 13/12-1943
No. 1 Central Navigation School 13/12-1943 - 11/2-1944
Instruktør Forskolen 11/2-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 29/2-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 31/3-1944
Bakkeinstruktør Forskolen 30/4-1944
Elementærskolen 31/5-1944
Førstelærer i teori Elementærskolen Muskoka 31/7-1944
Førstelærer i teori Elementærskolen Muskoka 30/9-1944
No 9 Service Flying Training School Centralia 20/10-1944
No. 1 General Reconnaissance School (G.R.S.) Summerside 29/1-1945 
8 Sep 1999 
39 I1200  Henriksen, Trygve Mund  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Adjutant 332 Skvadron 2/8-1943
Fra 132 NAF til H.Q. RNAF 19/3-1944
Overført H.S.Ø. St. Andrews 12/10-1944 
30 Mai 1978 
40 I140  Hertzberg, Jens Skjelderup  Pilot  Hærens Flykommando, Tretten Standplass, april 1940
Stabssjef Hærens Flyvåpen, F.T.L., Canada 8/7-1940
Sjef organisasjonsavdeling F.F.K. London 10/4-1941
Pilot RAF 602 Squadron Fighter Command 1941 - 2/1-1942 
2 Jan 1942 
41 I3039  Hoff, Svein Marius  Pilot  Pilot Trøndelag Flyavdeling, Hærens Flyvåpen, april 1940  1 Jun 1997 
42 I149  Holter, Arne Helle  Pilot  Pilot 34 Service Flying Training School (SFTS) 26/12-1942 - 22/4-1943
Bakkemann 331 Skvadron 16/6 - 10/10-1943
Hærens Skole- og Øvingsavdeling 3/11-1943
Deltok i "november-opprøret" 28-29/11-1943
Pilot RAF 5 Advanced Training Unit (ATU) 23/3 - 17/4-1944
Pilot RAF 57 Operational Training Unit (OTU) 18/4 - 4/7-1944
Til RAF No. 1 Tactical Exercise Unit (T.E.U.) 6/7-1944
RAF No. 1 Tactical Exercise Unit (T.E.U.) 6/7 - 31/7-1944
Pilot RAF No. 84 Group Support Unit (G.S.U.) 1/8 - 27/8-1944
Fra RAF No. 84 Group Support Unit (G.S.U.) til 331 Skvadron 10/8-1944
Fra 331 Skvadron til RAF No. 84 Group Support Unit (G.S.U.) 10/8-1944
Pilot 331 Skvadron 27/8-1944
Savnet under tokt, antatt omkommet 4/11-1944 
4 Nov 1944 
43 I2332  Hvinden, Arnt Augestad  Pilot  Pilot Hålogaland Flyavdeling, Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot 331 Skvadron B-Flight 28/7-1941 - 4/9-1941
Pilot RAF 17 Squadron Fighter Command 5/9-1941 -17/10-1941
Pilot 331 Skvadron 18/10-1941
Pilot RAF 610 Squadron Fighter Command
Flight Commander RAF 132 Squadron Fighter Command
Fra 331 Skvadron til H.Q. RNAF 18/3-1944
Fra RAF Bombing Practice Camp (B.P.C.) til H.Q. RNAF 11/10-1944
Fra RAF Catfoss til H.Q. RNAF etter avsluttet kurs 19/1-1945 
22 Mar 1974 
44 I154  Høivik, Tord  Pilot  Pilot Bombevingen, Hærens Flyvåpen, april 1940  30 Apr 1940 
45 I2333  Haabjørn, Erik  Pilot  Pilot Hærens Flyvåpen, april 1940
Pilot 331 Skvadron 28/7-1941 - 3/10-1941
Pilot RAF 615 Squadron Fighter Command 4/10-1941 - 7/2-1942
Pilot 332 Skvadron B-Flight 7/2-1942 - 6/6-1942
Pilot RAF 56 Squadron Fighter Command 6/6-1942 - 3-1943
Pilot RAF 609 Squadron Fighter Command 3-1943 - 8-1943
Skvadronsjef RAF 247 Squadron Fighter Command 8-1943 - 1-1944
Wingsjef Flying RAF 16 Wing Fighter Command 15/1-1944 - 7-1944
Til RAF Central Fighter Establishment (C.F.E.) Wittering 4/12-1944
Instruktør RAF Central Fighter Establishment på Tangmere 7-1944 - krigens slutt 
1953 
46 I157  Indseth, Bjarne  Navigatør  Speider Hålogaland Flyavdeling (HFA), Hærens Flyvåpen, april 1940
Navigatør RAF 76 Squadron No. 4 Group Bomber Command 10/1942 - 17/1-1943 
18 Jan 1943 
47 I161  Jacobsen, Karl Theodor  Pilot  Pilot Hålogaland Flyavdeling (HFA), Hærens Flyvåpen, april 1940
Kompanisjef norske hær 10/6-1940 - 1/7-1941
Pilot RAF 57 Squadron Operational Training Unit (OTU) 17/11-1941 - 5/1-1942
Pilot 331 Skvadron 1942 6/1-1942 - 19/6-1942 
19 Jun 1942 
48 I164  Jean-Hansen, Christian Fredrik Johannes  Pilot  NK Bombevingen, Hærens Flyvåpen, Sola, april 1940
Gruppe R, Hærens Flyvåpen, Fefor, april 1940
Sjef Flyskolen Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 15/10-1940
Sjef Flyskolen Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 1941
Leierkommandant Toronto feb 1942 - sep 1942
Pilot RAF Bomber Command 2 Squadron Second Tactical Air Force (TAF) 1943 
29 Aug 1943 
49 I1132  Jespersen, Carl Urban Maaløe DK    Rekruttskole 21/11 - 18/12-1940
Assistent Adjutantkontoret 20/12-1940 - 19/2-1941
Hærens Flyvåpen spesialist tropp, materialforvaltning 20/2 - 7/6-1941
Overført til England 1. jagerving Jun 1941
Adjutant 331 Skvadron Jul-Nov 1941
Tilbake til Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 12/11-1941
Beordret Leirkommandantens Stab 18/11 -5/12-1941
Beordret Øvingsavdelingens Foto & Trykkninsgruppe 5/12-1941 - 30/4-1942
Beordret Innkjøpskontoret, Staben 1/5 - 15/5-1942
Beordret Lønninskontoret, Staben 15/5 - 9/10-1942
Paymaster Muskoka 1/10-1942
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 6/1-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 29/2-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 31/3-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 30/4-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 31/5-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 31/7-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 30/9-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 30/11-1944
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 4/1-1945
Stab Flyvåpnenes Treningsleir (F.T.L.) 31/5-1945 
1985 
50 I1211  Kristiansen, Gunnar Kristian  Navigatør  Hærens Flyvåpen, april 1940
Regnskapsoffiser 331 Skvadron Jul-Des 1941
Regnskapsoffiser 332 Skvadron 24/1-1942 - 8/2-1942
Fra RAF No. 105 Operational Training Unit (O.T.U.) til H.Q. R.N.A.F 3/2-1944
Fra H.Q. R.N.A.F til Norwegian Unit BOAC (Stockholmsruten) 3/2-1944
Fra Norwegian Unit BOAC (Stockholmsruten) til H.Q. RNAF 10/5-1944 
8 Jan 2007 


1 2 3 Neste»